א. גולדרייך ושות' אחסנה והובלה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
8 חוות דעת
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
072-3204828
סניפינו נמצאים בחיפה והקריות
 
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4 טיפים יעילים למעבר דירה עם בעלי חיים

 
מעבר לדירה חדשה הוא שינוי מרענן ומרגש עבור רוב בני האדם, אבל אם יש לכם כלב או חתול, כדאי לדעת שהוא עלול להילחץ מהשינוי, והמעבר עשוי להיות עבורו לא קל. אז איך ניתן לעזור לו להסתגל לחיים חדשים בקלות ובמהירות? טוב ששאלתם.
 
כידוע, כלבים וחתולים קשורים מאוד לאזור המחייה, או לטריטוריה, שבה הם חיים. לכל כלב יש את מסלול הטיול הקבוע שלו, והחתולים מאוד אוהבים לרבוץ במקום מאוד ספציפי, בבית או בגינה שאליה הם רגילים.

מעבר לסביבה חדשה, עלול להיות אירוע טראומטי עבורם, והם עשויים להתנהג באופן חשדני ביותר, עד שהם יבינו שזהו מקום מגוריהם החדש ועד שהם ישלימו עם העובדה הזו. נכון שלפעמים נדמה לנו שחיית המחמד שלנו מבינה את כל מה שאנחנו אומרים לה. אבל חשוב לזכור, שהם לא מבינים מהרגע הראשון שמעכשיו זה המקום שבו הם הולכים להתגורר בו איתנו.

 
לפרטים וביצוע הזמנת הובלה
 

כדי להקל עליהם יש מספר צעדים שניתן לנקוט:

 
  • צמצמו למינימום את החשיפה לתהליך המעבר – שימו באחד החדרים בדירה הישנה את החפצים המוכרים והאהובים של חיית המחמד שלכם, בזמן שהמובילים מגיעים אליכם ומתחילים להעמיס את תכולת הבית שלכם על המשאית. השאירו את החדר הזה לסיום תהליך ההובלה. אפשר גם להוציא את הכלב לטיול בזמן שהמובילים מרוקנים את הבית.

  • עברו עם חיית המחמד לדירה החדשה – עדיף שחיית המחמד שלכם תעבור יחד אתכם אל המקום החדש, ושלא תעבירו אותה במשאית ההובלה. השאירו מספיק מקום במכונית כדי שיהיה מקום לכלב שלכם או לכלוב הנשיאה של החתול. יהיה להם הרבה יותר קל לנסוע ולהגיע למקום החדש אתכם, במקום עם כל הארגזים, הציוד והמובילים שהם לא מכירים.

 
לתת לחיית המחמד להכיר את הסביבה
 
  • תנו להם זמן להסתגל למקום – רעשים וריחות לא מוכרים ותנאים חדשים עשויים מאוד להלחיץ את חיית המחמד, לגרום לה לדיכאון או לעורר בה את הרצון לברוח. תנו לחיית המחמד שלכם את הזמן הדרוש על מנת לפתח את תחושת הביטחון. כדאי בהתחלה לסגור את חיית המחמד שלכם באחד החדרים, לאחר שהכנתם לה צלחת שתייה, צלחת מזון וכמובן פיזרתם כמה צעצועים בחדר. שבו לצדה, דברו איתה ברוך, עד שתהיה אמיצה וסקרנית מספיק כדי לחקור את השטח. אם יש לכם חתול, תנו לו להישאר בכלוב הנשיאה שלו כאוות נפשו, ורק פתחו את הדלת. הוא ייצא כשירגיש מוכן.

  • שימו לב לשינויים בהתנהגותה של חיית המחמד שלכם – בתקופת ההסתגלות העניקו לחיית המחמד שלכם אקסטרה אהבה ותשומת לב, ושימו לב להתנהגותה. אם אתם שמים לב שהכלב או החתול שלכם אינם אוכלים כפי שהם רגילים ומבלים יותר שעות בשינה בהשוואה לעבר, והתופעות לא חולפות תוך מספר ימים, מומלץ לפנות לווטרינר כדי שייעץ מה לעשות.

צוות ההובלות של א. גולדרייך מאחל לכם ולחיות המחמד שלכם מעבר פשוט, קל ומוצלח.